Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaGündemArtı +1 farkla Down Sendromu Derneği projelere doymuyor

Artı +1 farkla Down Sendromu Derneği projelere doymuyor

Yeni yıla henüz yeni girmişken özel bireylere yönelik çok farklı projeler için Belgin Abanoz ve yönetimi kolları sıvadı.

Down cafe işletmesinin dışında dernek olarak özellikle özel bireylere yönelik sosyal, sanatsal, kültürel faaliyetlerine de özellikle yer veren Belgin Abanoz ve yönetimi bu tarz aktivitelerin etkinliklerin öğrencilere çok iyi geldiğini, sosyalleşme babında çok fayda sağladığını en önemlisi de var olan yeteneklerini açığa çıkarmak açısından büyük önem teşkil etmektedir.

Dernek olarak 3 önemli projelerini şöyle anlattılar:

” OCAK AYI İÇERİSİNDE 3 ÖNEMLİ PROJE

1 – SU AKADEMİSİ sağlıklı yaşam ve spor merkezi ile protokole hazırlanıyoruz.
Bura da öğrencilerimiz uzman diyetisyen eşliğinde sağlıklı ve kontrollü beslenmeye teşvik edilerek aileleri de sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendiriliyor. Su Perisi Ebru Gucin tarafından yüzme eğitimleri alıyorlar . Fizyoterapist eşliğinde düzenli pilates dersleri almaya başladılar.
Yakın zamanda gerçekleşecek olan Aile eğitimi için tarih verilecek ve ailelere seminer şeklinde bilgi aktarımı olacaktır.

 

2- Şehir Kulübünün düzenlemiş olduğu Bowling Turnuvası melek yüzlerimizle start alacaktır. Sembol AVM’de gerçekleşecek olan etkinlik öğrencilerimize büyük ölçüde moral olacaktır.

3 – Oldukça önemli ve titizlikle hazırlandığımız bir proje… İstanbul Camhane’de gerçekleşecek olan bu proje ile özel öğrencilerimize CAM Sanatçısı Yasemin Aslan Bakiri ve eğitmenler eşliğinde Füzyon Cam tekniğini uygulamalı olarak gösterilecektir.”

 

 

BUNLARA GÖZ ATMADAN GEÇMEYİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here